Poradna

Krásné opálení vyžaduje péči.

Stává se vám, že se vracíte z dovolené se sloupanou kůží? Opalujete se nestejnoměrně? Začněte se o svou kůži starat včas. V den kdy jdete na pláž už je obvykle pozdě. Doporučuji alespoň čtrnáct dnů předem si pravidelně provádět peeling těla a ošetření vysoce hydratujícími přípravky.

Stáhnout PDF

Voděodolnou řasenu jen příležitostně

Není ideální volit pro běžné každodenní líčení voděodolnou řasenku. Je vhodná hlavně na mimořádné příležitosti. Její složení není pro běžné denní pěstění řas ideální. Vysušuje je a řasy se stávají křehké s lámavé. Ani její potřebné intenzivní odličování není pro oční okolí příznivé.

Stáhnout PDF

Bio kosmetika není všelék

Názor, že bio, nebo organik kosmetika řeší všechny problémy pleti, by bylo třeba trochu poopravit. Často bio kosmetika obsahuje velmi podobné, nebo i stejné suroviny, jako běžné produkty. Rozdíl je především ve způsobu zpracování jednotlivých surovin a jejich konzervaci. Setkala jsem se s tím, že přírodní konzervanty dokonce dráždily citlivou pleť více.

Stáhnout PDF

S vydatnými pěstícími přípravky příliš nespěchej.

Každý věk má svoje potřeby a tak jako ve vyšším věku je nutné dodávat pleti chybějící energii pomocí vydatných pěstících přípravků, tak je také potřebné v mládí to nepřehánět z energií.  Kůže si na vysoce energetické přípravky velmi rychle zvyká a stává se na nich závislá.

Stáhnout PDF

Nejen pH 5,5 je pro kůži vhodné

Každá kůže může mít různou hodnotu pH a to i na jednom obličeji můžeme naměřit několik hodnot. V okolí očí a úst bude jistě pH zásaditější.  Stejně tak u velmi náročné a citlivé pleti jsou vhodnější přípravky se zásaditějším pH.  Pro problematickou vrstvenou a mladší pleť je zase vhodnější udržet pH v kyselejší rovině.

Stáhnout PDF